sty
23
2015

Podsumowanie roku 2014

YouTube Preview Image

A oto podsumowanie roku 2015 i prośba o pomoc, którą wysyłałam do znajomych mailem. Ciebie anonimowy Darczyńco nie znam, ale także apeluję :-)   

 

Kochani! 

 

„Dob­ry człowiek, choćby wiele ra­zy upa­dał, znaj­dzie siłę, żeby wstać. Tą siłą są je­go dob­re uczyn­ki wo­bec innych.”

Tak jak w zeszłym roku zwracamy się do Was o przekazanie 1% Waszego podatku na nasze kochane bliźniaki – dla Adasia i Stefka.

Na początku dziękujemy za Waszą bezinteresowną pomoc, bez której nie wiem jak dalibyśmy radę.

Rok 2014 był dla nas pracowity, jak zwykle dla Adasia najbardziej :-) . Cztery turnusy rehabilitacyjne i jedna operacja.

05.01-18.01.2014 – dwutygodniowy ogólnousprawniający turnus rehabilitacyjny, po którym Adaś zaczął stawiać samodzielne kroki :-)

18.02-03.03.2014 – dwutygodniowy ogólnousprawniający turnus rehabilitacyjny, po którym Adaś nabrał większej pewności i nauczył się stać w miejscu, co dla niego naprawdę było trudne.

14.03.2014 – operacja makrostomii, czyli po polsku – połączenie przerwanego mięśnia okrężnego ust. Adaś przed tą operacją miał bardzo szeroki uśmiech, za szeroki. Po operacji przestał się tak ślinić i potrafi zrobić dzióbek oraz umie ciumkać, co wcześniej było niewykonalne.

11.05-24.05.2014 – dwutygodniowy ruchowy turnus rehabilitacyjny, po którym Adaś nauczył się wstawać do wyprostu podpierając się o podłogę. Ogromny sukces! Wcześniej potrafił wstać podpierając się o ścianę, meble czy o mnie :-) . Jest nagrany filmik na youtube

http://youtu.be/MSIXcUqIeyY?list=UU4vRjbj77-iZGSFQPRECI9w

30.06-13.07.2014 – dwutygodniowy neurologopedyczny turnus rehabilitacyjny, podczas którego Adaś ćwiczył komunikację alternatywną, miał codzienne masaże twarzy.

01.12.2014 – kolejna tomografia komputerowa głowy

Coraz lepiej Adaś potrafi pokazać nam na obrazkach graficznych, co chce robić. Nauczył się nowego gestu i pokazuje, kiedy chce się bawić w chowanego. Niby nic wielkiego, ale dla nas duży suuuukces biorąc pod uwagę, że uczył się tego około pół roku.

Nadal nie mówi, nie je przez buzię, nie jest zainteresowany kolorowaniem, ale rozwija się swoim trybem.

W łobuzowaniu nie różni się od pełnosprawnych dzieci. Oparzył się mocno w rękę, którą położył na gorącej płycie ceramicznej. Już zapomniał o bólu, bo znów podchodzi do kuchenki.

Ciągle miewa nierówny chód i zachwiania równowagi, ale potrafi nawet biegać po swojemu.

Cieszy każdy sukces! To wszystko dzięki Waszej pomocy finansowej. Koszt turnusu dwutygodniowego ok. 5000 zł, a neurologopedyczny 5800 zł. Na turnus neurologopedyczny jeździmy też ze Stefkiem, więc wydatek podwójny. Rachunek prosty ok. 27 000 rocznie wydajemy na same turnusy …

A cóż przyniesie rok 2015?

Kolejna operacja Adasia ma odbyć się w Olsztynie w Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki pod okiem kilku wprawnych chirurgów.

W planie kolejne turnusy i codzienne życie pełne wyzwań.

 

Jeśli chodzi o Stefka to muszę go pochwalić, bo wzorowo nosi aparat ortodontyczny. Co 6 tygodni jeździmy do Poznania do Instytutu Stomatologii do kontroli. Dzielnie ćwiczy poprawną wymowę, a od września pójdzie do szkoły i nawet już ładnie czyta.

Ania chodzi do pierwszej klasy i ma baczenie na braci, żeby krzywda się im nie stała. Bardzo przeżywa jak coś dzieje się Adasiowi. We wrześniu mieliśmy problem z pękającym balonikiem w PEG-u i wszyscy to przeżywaliśmy, ale chyba najbardziej Ania.

Jak dobrze, że chłopcy mają TAKĄ SIOSTRĘ!!!

Widzicie więc, że potrzeby ogromne.

Potrzebne dane:

Nazwa OPP:  Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Numer KRS:  0000037904

W rubryce o informacjach uzupełniających należy wpisać według podanej kolejności: 7576 Rozwadowski Adam i Stefan 

Jeśli możesz poproś swoją rodzinę, współpracowników, znajomych, aby i oni przekazali swój 1% podatku i poprosili dalszych znajomych o pomoc.

Zachęcamy do obejrzenia filmików na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=xJUlf0keBNk&list=UU4vRjbj77-iZGSFQPRECI9w&index=2

Czekamy na Waszą pomoc i bardzo za nią dziękujemy !!!

  

 

Napisane przez Beata w: Uncategorized | Tagi:

Brak komentarzy »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Zostaw komentarz

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes