sty
13
2016

YouTube Preview Image

Wczoraj kierowca dostarczył nam dostawę jedzenia i nowy zestaw PEG. Jak dobrze, że tak szybko! Założyłam od razu. Nigdy nie lubię tego wkładać Adasiowi do brzuszka. Cóż zrobić. Matka potrafi wiele się nauczyć, aby pomoc dziecku.

ORATOR

Wczoraj wieczorem po kąpieli i wykonanej wieczornej toalecie na naszym łóżku Adaś nas wszystkich zaskoczył. Rzadko sam domaga się, aby założyć mu orator. Trudno mu się oddycha z oratorem. Wydech musi iść wtedy przez buzie lub nos, bo rurka jest wtedy zamknięta oratorem. Jak robi wdech membrana na oratorze się otwiera. Chodzi o to, aby przy wydechu powietrze doszło do strun głosowych. Adaś wczoraj sam pokazał, że chce, aby założyć mu orator i zaczęło się śpiewanie. Od jakiegoś czasu Adaś próbuje jakby śpiewać. W rytmie piosenki robi wydechy. Przyspiesza oddech, kiedy trzeba. Wczoraj pobił swój rekord życiowy w artykulacji przez orator. Jak strasznie się cieszę z takich dużych drobiazgów. Adaś należy do tych dzieci, co robią na przekór. Jak mama założy orator i każe cos mówić, to Adaś nie chce. On sam zdecyduje kiedy … My też nie lubimy jak się nam cos narzuca …

Przy okazji Adaś mi pokazał w swojej książce do komunikacji, co mam zaśpiewać. Wybrał praczki, które lubi śpiewać i pokazywać. Tych gestów też się bardzo długo uczył. Takie piosenki z pokazywaniem dobrze rozwijają dzieci i Adaś też tego potrzebuje, bo brakuje  mu łatwości w tworzeniu sekwencji gestów.

Radość dziecka jest bezcenna. Zobaczcie sami na filmiku. Tego się nie da opowiedzieć jaki radosny potrafi być Adaś i jak całym sobą wszystko przeżywa.

 

Napisane przez Beata w: Uncategorized |

Brak komentarzy »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Zostaw komentarz

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes