sie
26
2009

Ach te ropiejące oczy

Ciągle mamy problem z oczkami. W trakcie brania antybiotyku już było całkiem dobrze. Jak go odstawiliśmy problem nawrócił. Tak to wygląda, że zakażenie bakterią idzie od nosa. Adaś z lewej strony ma ubytek przy nosku i tamtędy łatwo do oczka z rozszczepem powieki dostaje się ropa, a stamtąd przechodzi na zdrowe prawe oczko. Pani dokor pediatra z hospicjum zaleciła krople SULFACETAMIDUM, a Pani doktor anestezjolog dodatkowo NEOMYCYNĘ – maść na oczy. Jak na razie jest poprawa, ale co będzie jak już leki odstawimy???

W poniedziałek jak co trzy tygodnie była rutynowa wymiana rurki. Rutynowa tylko dla Pani anestezjolog, bo Adasia i mnie zawsze to stresuje.

Co do przełykania to sama już nie wiem co robić. Pani anestezjolog odradza, bo wskutek zachłystywania się Adaś może gorzej oddychać i mieć zapalenia płuc. Pani logopeda, u której byliśmy we wtorek nakłaniała, żeby ćwiczyć, bo sam się tego Adaś nie nauczy. Podobnie mówi Pani Prof. Zofia Dudkiewicz z Warszawy, chirurg plastyk Adasia. Adaś już jednak urósł, bo i tchawica się powiększyła. Rurkę ma wciąż taką samą, więc może dlatego teraz więcej się zachłystuje. Muszę znaleźć złoty śodek.

A we wtorek tak w ogóle to była niezła wyprawa do logopedy. Jeździmy zwykle raz na miesiąc. Poprzednio zawiózł nas nasz dobry znajomy i towarzyszył nam w gabinecie. Wczoraj pojechałam sama z dwójką. Babcia została w domu z Anią. Odprowadziły nas do taksówki, a dalej liczyłam na pomoc dobrych ludzi i jak zwykle pomogli. Pomógł nam bardzo miły taksówkarz, który wziął fotelik z Adasiem. Samej naprawdę trzeba mieć siły Herosa. W jednej ręce fotelik z Adasiem, przez ramię ssak, na plecach plecak i dodatkowo Stefka, który waży już 10 kilo i 130 gram. Kawał chłopa. Na szczęście Pani logopeda wspaniały człowiek pomogła nam z powrotem zapakować się do taksówki.

Stefek we wtorek był na szczepieniu. Dzielny z niego facet!!! Nawet nie płakał. Zagadałam go i nie zdążył.

A tak z humoru dnia – Adaś zrobił dziś kupę podczas kąpania :-) .

W końcu jakoś założylam konto na youtube. Nie jestem biegła w te klocki. Możecie zajrzeć. Są dwa filmiki.

Napisane przez Beata w: Uncategorized |

Brak komentarzy »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Zostaw komentarz

Design: TheBuckmaker.com WordPress Themes